Satılık Araba İlanı Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

satılık araba ilanı verirken dikkat edilmesi gerekenler

satılık araba ilanı verirken dikkat edilmesi gerekenler

Aracınızı Satarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Araba İlanı Verirken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Arabanızı satarken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bir tanesi aracınız hakkında yazacağınız yazıdır. Araba ilanı verirken inandırıcılık çok önemlidir. Yazacağınız yazılar öncelikle inandırıcı ve güvenilir olmalı. Yalan yanlış bilgiler vermekten kaçınmalısınız. Arabanızın tam özellikleri ne ise öyle yazmalısınız. Tam olarak bilmediğiniz özellikleri var gibi göstermek satış esnasında veya sonrasında size sıkıntı çıkartacaktır. Bu yüzden aracınızın teknik özelliklerini ve donanımı tam olarak öğrenip ilanınızı öyle yazmalısınız.

İlan Verirken Neler Yazmalıyız?

Araba ilanı verirken abartılı ifadelerden kaçınmanız gerekir. Aracınızın modeline göre “yer uçağı” yazmak, “eşsiz benzersiz” yazmak, “Dünyada eşi yok”, “sitede böylesi yok”, “sıfırından daha temiz” gibi saçma ve abartılı ifadeler yazmak otomobil ilanı verirken yazmanız gereken ilan yazılarından olmamalıdır.

Arabamızı Nasıl Tanıtmalıyız?

Arabanızı tanıtmadan önce varsa tanıtım kitapçığını okuyup teknik bilgilerini yazmanız, donanım özelliklerini yazmanız, aracınızın yakıt tüketimi hakkında bilgi vermeniz, arabanızın yıllık vergisini yazmanız önemlidir. Kilometre durumu, aracınızın versiyonu ve tam ismi ilanınızda yazılı olmalıdır. Arabanızın kaportası hakkında tam ve doğru bilgi vermeniz aracınızı almayı düşünen müşterilere güven verecektir. Aracınızın değişen kaporta parçalarının olup olmadığını, boyanan parçalarının olup olmadığını, hasar kaydının olup olmadığını veya aracınızda başka türlü (sel, elektrik) hasar olup olmadığını yazmanız size karşı güven sağlayacaktır. Aracınızın kusurlarının sonradan öğrenilmesi müşterilere ve size para ve zaman kaybı yaşatacaktır.

Arabanızı Satarken Nasıl İletişim Kurmalıyız?

Araba ilanınızın ilgili bölümüne telefon bilgilerinizi yazmalısınız. Bu şekilde alıcılar sizinle daha kolay irtibata geçecektir.

Araba İlanı Verirken Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalıdır?

Otomobilinizi hızlı ve değerinde satmak istiyorsanız çektiğiniz fotoğrafa çok dikkat etmelisiniz. İlana bakan kişi aracınıza aşık olmalıdır.

Araba ilanında fotoğraflar alıcıların gözünde büyük önem taşıyor. Arabanız ile ilgili aranmanızı sağlayan nokta fotoğraflarınızın güzelliğidir.

Siyah-beyaz çekilen fotoğraflar, filtre kullanılan fotoğraf kullanmaktan kaçının. Yana doğru kaymış, yukarı doğru uzamış, orantısız büyümüş veya küçülmüş fotoğraf kullanmaktan kaçının. Ayrıca dikey çekilmiş fotoğraflar da hoş gözükmez. Her zaman yanlamasına fotoğraflar daha ayrıntılı gösterir aracınızı.

İlanınızın resmi üzerinde fotomontaj kullanmayınız. Doğal haliyle sokakta durduğu gibi resim çekmelisiniz. Arabanızın fotoğrafını çekerken aracınızın baştan sona tamamı görünmelidir. Resimde dikkat çeken şey aracınız olmalıdır.

 

İlan fotoğrafınızı gündüz yeterli ışık bulunan ortamda, net görülebilir şekilde çekin. Gece veya karanlık ortamlarda çekilen fotoğraflar aracınızı daha cansız gösterir. Fotoğraf çekerken aracınız ile güneş arasında durmalısınız. Güneşi arkanıza alarak çektiğiniz fotoğraflar daha net gözükürler. Arabanızın fotoğrafını çekerken en canlı görüneceği saat 10.00 ila 16.00 civarıdır.

Fotoğraf çekiminde sadece arabanız görünmelidir. Kendiniz veya başkasının arabanın yanında durması doğru değildir. Ne kadar yakışıklı ya da güzel olursanız olun ilan fotoğrafı çekerken aracınızın yanında durmayın.

Fotoğraf çekerken arabanızın önden, arkadan, sağdan, soldan, çaprazdan, motorunu, bagajını, ön konsolu, ön koltukları ve arka koltuklarını çekmenizde fayda var.

Son olarak da aracınızın fotoğrafını çekerken yeni yıkanmış ve silinmiş olması çok çok önemlidir.

Aşağıda ilginç araba ilanlarından bir tanesini görmektesiniz.

 

 

rp_321848286906.jpg

 

 

 

  • Anonim on 09/09/2019 at 3:49 pm
  • Cevapla

  Çok sağ olun işime yarayaca

  • Zafer Ender on 05/08/2019 at 7:55 pm
  • Cevapla

  Bu faydalı bilgi için teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.