Mar 11

2016 Model Tofaş Şahin ve Doğan SLX modelleri

2016 model doğan resimleri

Türkiye’de uzun yıllar boyunca satılan ve yollarda pek çok kişide görülen Tofaş Şahin  ve Doğan SLX modelleri 2016 yılında tekrar üretilmeye başlandı. Ülkemizde 1986-2002 yılları arasında üretilen ve halen rağbet gören Tofaş modellerinden Şahin, Kartal ve Doğan SLX 2016 model olarak Etiyopya’nın ilk otomobil fabrikasında yeniden hayata dönüyor. Türkiye’de satışı durdurulduktan sonra pek çok ülke tarafından talep gören Tofaş modellerinin patenti geçtiğimiz yıllarda Hollandalı Docc firması tarafından üretilmeye başlanmış ve Orta Doğu ülkelerinden çok büyük ilgi görerek satış patlaması yaşamıştı.

 

Tofaş Şahin ve Doğan Slx modellerinin dayanıklılığı ve her arazi şartında yoluna devam edebilmesi Afrikalılar tarafından da taktir edilmiş ve bu otomobillere olan talebi arttırmıştı. Fakat Hollanda da üretilerek Mısır dahil bir çok ülkeye arabaların  gönderilmesi maliyeti arttırdığından Afrikalı yatırımcılar 2016 model Tofaş Şahin ve Doğan Slx üretimini bu kıtada yapabilmek için Tofaş yöneticileri ile uzun süren görüşmeleri sonucu bir anlaşmaya varabilmişlerdir.

2016 Doğan şahin

Afrikalı yatırımcıların Tofaş ile vardıkları anlaşma sonucu, yatırımcılar Etiyopya’da bir otomobil fabrikası kurarak 2016 model Doğan Slx ve 2016 model Şahin otomobilleri bu nadide ülkede üretmeye karar vermişlerdir. Hızlı bir şekilde  verdikleri bu kararı uygulamaya geçiren yatırımcılar Etiyopya’nın ilk otomobil fabrikasını bu ülkede kurdular. Maliyeti ucuz olduğundan ve arazi şartlarına uyum sağladığından Tofaş’ı seçtiklerini belirten Etiyopya’lılar Türk Tofaş tutkunlarının yaptıkları modifiyelerden de 2016 ve 2017 yılında Etiyopya’da üretilen Tofaşlarda esintiler olacağını belirttiler. Birçok ülke Tofaş otomobillerinin kıymetini anlar ve bu otomobillerin 2016 modellerine binerler iken ülkemizde hala en yenisi 2003 model olan Doğan Slx ve Şahin’e binilmesi tartışma konusu olurken bu otomobillerin hastası kişiler arasında Etiyopya’nın yeni arabaları Etiyopya’da üretilen Tofaş modellerine ilginin fazla olduğu görülüyor. Bir çok Tofaş tutkunu Etiyopya’da üretilen 2016 model Şahin ve Doğan Slx otomobil modellerini  Türkiye’ye nasıl getirtebileceklerini düşünmeye başlamış durumda.

2016 doğan slx

  • Tacettin Pekcan on 19/07/2019 at 1:10 pm
  • Cevapla

  Vay be zamanının efsane arabasıydı, zaman hızlı geçiyor gerçekten 😀

 1. merhaba ben adi emrah işitme engeli oldu ankara cep tel 0 543 432 0 574 msj ulaştirmiştir olan bilgi tamam teşekkür

  Tofaş araba otomobil sifir ariyomla para paha etme indirim normal az aliyomlam bilgi tamam teşekkür

  kendi iyi bak sever kaydet selam ol

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.