Kas 16

Renault 9 Brodway (Fairway-Spring) Hakkında…

Renault 9 Brodway nasıl bir araba? Renault 9 Brodway nasıl bir otomobil? Renault 9 Brodway iyi bir araba mı? Renault 9 Brodway yakıt tüketimi? Renault 9 Brodway ne kadar yakıyor? Lpg’li Brodway yakıt tüketimi? Dizel Brodway ne yakar? Renault 9 Fairway nasıl bir araba?Renault 9 Fairway nasıl bir otomobil? Renault 9 Fairway iyi bir araba mı? Renault 9 Fairway yakıt tüketimi? Renault 9 Fairway ne kadar yakıyor? Lpg’li Fairway yakıt tüketimi? Dizel Fairway ne yakar? Renault 9 Spring nasıl bir araba?Renault 9 Spring nasıl bir otomobil? Renault 9 Spring iyi bir araba mı? Renault 9 Spring yakıt tüketimi? Renault 9 Spring ne kadar yakıyor? Lpg’li Spring yakıt tüketimi? Dizel Spring ne yakar?

 

          Renault Firmasının ilk kez 1981 yılında ürettiği ve Avrupada 1988 yılına kadar, ülkemizde ise 2000 yılına kadar üretilen modelidir. Fransız otomobil üreticisi Renault’un ürettiği Brodway modeli 1985 yılında Avrupa’da yılın otomobili ünvanını almıştır. Renault 9 Brodway, Renaul 11 Flash modelinin sedan versiyonu olarak üretilmiştir.

          Brodway – Spring – Fairway arasındaki farklar

         1.4 litrelik 60 ve 68 beygirlik modellerine Spring adı verilirken, 1.4 litre motorlu72 beygirlik modellerine ise Brodway adı verilir. Renault 9 Fairway modeli ise 1.6 motorlu 80 beygirlik modeldir. 1.7 litre 92 ve 103 beygirlik Flash (Renault 9 hatchback – Renaul 11 Flash modeli) modelleri de markanın hatchback versiyonlarıdır.

          1997 yılından itibaren modelin yeni versiyonu olan Brodway RL, RN ve RNİ modelleri üretilmişti. Peki bu modeller ne anlama geliyor?

          Renault 9 Brpdway RL modeli en boş ve donanımsız modeldir.

          Renault 9 Brodway RN modeli ön camları elektrikli ve tamponları boyalı olan orta donanımdaki modeldir.

          Renault 9 Brodway RNİ modeli ise ön camları elektrikli, tamponları boyalı, çelik jant ve tek nokta enjeksiyonlu modeldir.

          Brodway Renault markasının B segmentindeki ekonomik bir aracıdır. Parça fiyatları çok ucuz ve her yerde bulunabilen, ülkemizde tutulan bir modeldir. Yakıt tüketimi oldukça azdır. 1997 – 2000 yılları arasında üretilen RNİ modeli en az yakan modelidir. Ancak ağır ve sağlam bir araba değildir.

           Genel olarak uygun fiyatlı, az yakıtlı, parçası bol ve ucuz olan bir araba olarak Renault 9 Brodway tercih edilebilirken, konfor, hız, dayanıklılık ve güvenli bir araba arayanlar için tercih edilmeyecek bir arabadır.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.