Kas 14

Renault 19 Europa Hakkında…

Renault 19 Europa nasıl bir araba?Renault 19 Europa nasıl bir otomobil? Renault 19 Europa iyi bir araba mı? Renault 19 Europa yakıt tüketimi? Renault 19 Europa ne kadar yakıyor? Lpg’li Europa yakıt tüketimi? Dizel Europa ne yakar?

          Renault 19 Europa, Renault firmasının 1994 yılında Türkiye piyasasına sunduğu ve 2001 yılına kadar ürettiği bir otomobildir. Renaul 19 Europa 1.4 benzinli, 1.6 Benzinli ve 1.9 dizel motor seçenekleriyle ülkemizde uzun yıllarca kullanıcılarına hizmet verdi.

          Renault 19 Europa, Renault ailesinin C segmentide bulunan orta sınıf bir aile arabasıdır. Kullanıcılarına orta düzeyde konfor ve ekonomik bir sürüş sağlar.

          Renault 19 Europa’nın parça fiyatları emsallerine göre uygun fiyatta olup her yerde kolaylıkla bulunabilir.

          Yakıt tüketimi konusunda 1.4 motorlular daha az yakıt harcarken çekişte biraz ağır kalır. 1.6 motorlu araçların çekişi yüksektir ancak 1.4 motorlulara göre 100 km.de 1 litre civarında daha fazla yakıt harcar. 1.9 dizel motorlular hem yüksek çekiş gücü hem de yakıt ekonomisi sağlar. Ancak 1.9 motorlu Europa eski tip dizel motorlardan olduğu için masraf çıkarma ihtimalleri daha yüksektir.

          Genel olarak uygun fiyatlı, az yakıtlı, parçası ucuz olan bir araba olarak Renault 19 tercih edilebilirken, konfor, hız, dayanıklılık ve ağır bir araba arayanlar için tercih edilmeyecek bir arabadır.

1 yorum

    • Emrah on 12/02/2018 at 9:12 pm
    • Cevapla

    Bugün aldım, almaz olaydım, kazık gibi direksiyonu, iyi dedikleri halde bağıran motoru, tutmayan yolu, dönmeyen direksiyonu, yapmadığı hızıyla bende çok ağır sınıfta kaldı. Her araç idareten sürülebilir diye düşünürdüm de, yok arkadaş yahu buna nasıl bindiler yıllarca, birde piyasasını kaybetmiyormuş, aklım alamıyor. Hevesim kursağımda kaldı, en kısa sürede satıp başka bir araç düşünüyorum, almayın aldırtmayın derim.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.