Tem 04

İŞTE YENİ PASSAT… DAHA KARİZMATİK, DAHA ASİL…

Alman Devi Volkswagen otomobil firması en çok sevilen modeli olan VW Passat’ın yeni modelini hayranlarına tanıttı. 2015 yılında piyasaya çıkaracağı otomobili ilk kez Almanya’da vatandaşlarına küçük bir merasimle tanıtan Volkswagen firmasının Yeni Passat’ı bir önceki kasasıyla benzer özellikler taşımasına rağmen farklı ön ızgarası ve arka stoplarıyla daha hoş bir görüntü çiziyor.

8. Jenerasyonuyla karşımıza çıkan yeni Passat, Berlinde özel bir basın toplantısı ile tanıtıldı. Volkswagen yeni Passat B8 modelini Kuzey Amerika hariç başta Avrupa olmak üzere tüm Dünya’da satışa sunacak.

Passat B8 modeli yeni motor seçenekleri ve tamamen dijital gösterge paneli gibi bir çok teknolojik yenilikle karşımıza çıkıyor.

Bir önceki kasası B7 modeliyle yaklaşık aynı boyutlara sahip olan Yeni Passat B8’in aks mesafesi 2.79 m’ye uzatılmış ve bu sayede bagaj hacmi 21 litre arttırılmış ve 586 litreye çıkartılmış, Yeni Passat SW modelinin bagaj hacmi ise 47 litre arttırılarak 650 litreye çıkartılmıştır.

Alman otomobil dergisi olan Autobild’in yazısına göre Passat B8 abisi Passat B7’den 85 kg daha hafif olmakla birlikte %20 daha ekonomik yakıt değerleri sunacak.

Yeni VW Passat B8 120 Beygir ila 280 beygir arasında güç üreten motor seçenekleriyle Avrupa’da satışa sunulurken ülkemize hangi seçeneklerin geleceği ise merak konusu.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.