Şub 20

Dizel Civic Sedan Türkiye’de

Honda Civic Sedan Dizel

Honda Civic Sedan Dizel

2018 Honda Civic Sedan Dizel Hakkında Bilgiler

Dünyaca ünlü Japon otomobil devi Honda, Civic Sedan modelinin dizel versiyonunu üreterek kullanıcılarıyla buluşturuyor. Türkiye’de bu otomobili bekleyen binlerce insan sevindiren bu haber Honda’nın rakiplerini üzmekte. Civic Sedanın dizel versiyonunun çok satılacağı yönünde düşünceler var.

Yıllardır dizel arabalarını Türkiye’ye getirmeyen Honda bu konuda rakiplerinden geride kaldığını görmüş olmalı ki sonunda yeni kasa Civic Sedan modelinin dizel versiyonunu ülkemize getirdi. Benzinli motoru olan 1.6 litre hacimli atmosferik motor yüksek yakıt tüketimi yüzünden şikayetçi olan kullanıcılar tarafından çok tercih edilmiyordu. Civic Sedan modelini beğenen ancak yakıt gözünden alamayan kullanıcılar artık dizel versiyonunu tercih edebilirler.
Artan yakıt fiyatları sebebiyle dünyadaki tüm otomobil firmaları motorlarının hacimlerini küçültürken aynı zamanda dizel versiyonları tercih etmekteydi ancak Honda bu konuda özellikle Türkiye’de geç kalmışken beklenen hamleyi yaptı.

Honda Civic Sedan Dizel Motor

Honda Civic Sedan Dizel

Honda Civic Sedan Dizel Motoru Nasıl

1.6 litre hacmindeki Honda Civic Sedan dizel motoru 120 beygir güç üretirken 300 Nm tork sağlıyor. 6 ileri manuel şanzımanla birlikte gelen motor önümüzdeki temmuz ayından itibaren 9 ileri otomatik şanzımanla da karşımıza çıkacak.

Honda Civic Sedan Dizel Yakıt Tüketimi

Asıl merak konusu olan da Honda Civic Sedan dizel motorunun yakıt tüketimi olurken motor performans verileri de şu şekilde.

Fabrika verilerine göre 100 kilometrede ortalama 3,4 litrelik yakıt tüketimine sahip. Dizel Civic Sedanın Türkiye şartlarında şehir içinde 4-5 litre arasında bir tüketimi olacağını düşünürsek benzinli motoruna göre % 50’ye yakın bir tasarruf sağlamış olacak. Dizel motorlu Honda Civic Sedan 0-100 kilometrede hızlanma verisi ise 10,5 saniye.

Honda Civic Sedan Dizel Fiyatı

Honda Civic Sedan Elegance Dizel fiyatı 121 bin TL iken, Honda Civic Sedan Executive Dizel fiyatı 130 bin TL açılış fiyatıyla satışa sunuldu. Ancak bayilerde bu fiyatlar üzerinden belirli miktarlarda indirimler alınabilir.

Honda Civic Sedan Dizel MotorluHonda Civic Sedan Dizel

Yorumu formunu geç

  1. görüntü çok güzel ve rahat arabalar

    • kerem güven on 14/07/2019 at 6:11 am
    • Cevapla

    hondayı çok tercih etmiyorum ama yine de güzel araba olmuş

  2. tşkler admin güzel yazı

  3. teşekkürler emek için

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.