Ara 23

Bebek Oto Koltuğu Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

bebek oto koltuğu

bebek oto koltuğu

Bebek Araba Koltuğu Nasıl Olmalı ?

Arabada Bebeğimiz nasıl yolculuk etmeli, Bebek koltuğu zorunlu mu, bebek koltuğu almak için nelere dikkat etmeliyiz, kaç yaşından sonra bebek koltuğu zorunlu, kaç aydan sonra bebek koltuğu zorunlu, kaç yaşına kadar bebek koltuğu kullanmak zorunlu, bebek koltuğu hangi yaşlarda kullanılır, bebek koltuğunun özellikleri neler olmalıdır, kaç kilo bebek için bebek koltuğu zorunlu, bebek oto koltuğu kullanmamanın cezası nedir, trafikte bebek koltuğu kullanmak zorunlu mu, bebek koltuğu arabaya nasıl monte edilir, bebek oto koltuğu kullanmak gerekli midir, bebek koltuğu nasıl olmalıdır, bebek koltuğu alırken nelere dikkat etmeliyiz, en iyi bebek koltuğu hangisidir, en güvenli bebek koltuğu hangisidir, en iyi oto bebek koltuğu markası hangisidir?

Hangi Yaşta Hangi Bebek Oto Koltuğu Kullanmalı?

1 yaşına kadar veya 13 kilogram ağırlığa kadar bebekler için üretilmiş olan ana kucağı modeli oto bebek koltuğu alınmalı ve bebeğin yüzü arkaya bakacak şekilde arka koltuğa monte edilmelidir.

1-4 yaş arası bebek oto koltuğu yani 9-18 kilogram arasındaki çocuklar için hareketli çocuk güvenlik koltukları kullanılmalı. Bu koltuklar arka koltuğa öne bakacak şekilde monte edilmelidir.

4 yaşından sonra ise (15-36 kg arası)çocuk,boy ve kilo olarak hareketli koltukları kullanamayacaktır ve henüz emniyet kemeri de kullanmaya hazır olmadığından yükseltici koltuklar  kullanılmalıdır araştırmalara göre otomobile doğru şekilde yerleştiren çocuk koltuğu yaralanmaları önemli ölçüde azaltmaktadır.

Emniyet kemeri takmanın faydaları nelerdir, Otomobillerde çocuklar hangi koltukta oturmalıdır, Niçin, Kaç yaşına kadar olan çocuklar için oto güvenlik koltuğu kullanılmalıdır, Çocuk güvenliği koltuğunu kullanmanın ne gibi faydaları vardır, Emniyet kemerinin yaş grubuna,kiloya ve boya göre ayarlanmasının önemi nedir?

oto bebek koltuğu

Bebek koltuğu

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.