Tem 10

2015 YENİ OPEL CORSA TANITIMI

Alman otomobil şirketi OPEL 2015 yılında piyasaya süreceği B segmentindeki aracı Yeni Opel  Corsa’yı görselleriyle birlikte resmen tanıttı.

1982 yılından beri satılan Opel Corsa Tüm Avrupa’da toplam 12 milyon adet satışıyla Opel’in en çok satan modelleri arasında yerini aldı. Yılda ortalama 370 bin adet üretilen eski kasa Corsa 8 yıllık üretim sonrasında 5. nesil versiyonuyla görücü karşısına çıkıyor.

Yeni Opel Corsa 1.0 litrelik motor hacmi bulunan direkt benzin püskürtmeli tamamı alüminyum Ecotec motoru, 115 beygir güç, 170 Nm tork  üretiyor. Yeni altı ileri manuel şanzıman seçeneğine sahip Yeni Corsa üç silindirli motoruyla kullanıcılarına çok ekonomik bir sürüş vaad ediyor.

yeni corsa iç

Yeni Corsanın uzunluğuna bakacak olursak ise 4 metrelik kompakt uzunluğa sahip olmakla birlikte 5 kişilik yolcu kapasitesiyle geniş bir alan sunuyor.

İntel Link bilgi eğlence sistemi ve 7 inç dokunmatik bilgi okuma ekranı Apple ve Andoid telefon ve tabletlerle uyumlu olmasıyla birlikte sesli komut sistemiyle çalışabilmekte. Ayrıca Yeni Corsa’nın dokunmatik bilgi ekranı, Bluetooth, Siri Eyes Free, Navigasyon için BringGo, internet radyosu ve podcast’ler için Stitcher ve TuneIn gibi pek çok uygulamayı kullanılarak sahiplerine eğlenceli bir ortam sunuyor.

opel-corsa-2015-09

Yeni Corsa’da ilk defa kullanılan Led Farları, Çift Zenon Farlar, Kör Nokta Uyarı sistemi, Opel Eye Ön Kamera, Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi, Uzun Far Asistanı, Takip Mesafesi Göstergesi ve Ön Çarpışma Uyarısı gibi yeni sistemler güvenlik konusunda yeni corsayı rakiplerinin bir adım önüne çıkarıyor.

opel-corsa-2015-12i

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Opel’in küçük sınıftaki ilk otomobili olan Corsa, beşinci neslinin makyajında küçük sınıf için benzersiz özellikler sunmaya devam ederken, kalite ve dayanıklılık seviyesiyle de rakipleriyle arasındaki farkı koruyor. Kaliteli ve şık bir kokpit, bilgi-eğlence sistemleri ile Yeni Corsa çok daha fazla heyecan uyandıracak.” dedi.

  • Mehmet Aktan on 20/07/2014 at 3:55 pm
  • Cevapla

  Fatih satıyosan arabayı hemen alalım 🙂

  • Turan on 15/07/2014 at 1:23 pm
  • Cevapla

  Bu daha da güzel olmuş.

  • Fatih Demirtaş on 10/07/2014 at 11:06 am
  • Cevapla

  İşte bu benim arabam 😀

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.